Založ si blog

Hanba vám, príživníci, ktorí parazitujete na slovenskom ľude!

Celým svetom otriasla aféra Panama Papers a práve sme sa dozvedeli aj to, kto za financovaním celej aféry stojí. Nikoho však neprekvapuje, že všeto spískali USA a miliardár Soros. Hlavným cieľom tejto akcie bolo zničiť zvyšok daňových rajov na zemeguli, aby USA mohli nasmerovať prílev svetového kapitálu do vlastnej krajiny. Nič na tom, že doteraz vehementne bojovali proti daňovým rajom – ale len keď sa nachádzali mimo ich hraníc. Po Švajčiarsku, kde sa stalo bankové tajomstvo pričinením USA deravé ako ementál, nasleduje „vysýchanie zvyšku daňových oáz“ vo svete ich zámerným diskreditovaním. V USA sa už medzitým dokonca vytvorili v štyroch štátoch podmienky pre daňové raje (Nevada, Južná Dakota, Delaware a Wyoming). So všetkým, čo klasický daňový raj ponúka.

Daňový raj Panama, Kajmanské ostrovy, Belize …? Nech sa nezasmejem. Vôbec nemusíme chodiť ďaleko, veď Slovensko je obrovským daňovým rajom zriadeným zvolenými zástupcami ľudu. Pozor, ale tento raj funguje len pre vyvolených zahraničných investorov! V našom štáte ide o daňové úniky obrovských dimenzií, a to dokonca s požehnaním jednej z predchádzajúcich vlád. Ak sa chce niekto zo zahraničných podnikateľov dobre nabaliť, stačí aby si na Slovensku založil firmu, a nielenže mu bude poskytnutá lacná pracovná sila, ale odpustia sa mu aj dane. A to všetko na legálnej báze.

Slovensko sa stalo daňovým rajom pre investorov z cudziny nástupom Dzurindovho zlepenca do vlády. Pokorní vládni vazali padli pred cudzím kapitálom na kolená a udelili zahraničným prosperujúcim (!) firmám 10-ročné daňové prázdniny, pričom naše podniky, zmietajúce sa vtedy v problémoch, s takýmito privilégiami počítať nemohli. Kým naši podnikatelia a malí živnostníci odvádzali poslušne dane do štátnej pokladnice, zahraniční podnikatelia si u nás s rozkošou vychutnávali daňové úľavy a transferovali nezdanené zisky do svojich krajín. Diskriminovanie domácich podnikateľov vo veľkom štýle! Ako je známe, po uplynutí desiatich rokov sa investori bezočivo dožadovali predĺženia daňových prázdnin a hrozili vláde, že odídu z krajiny, ak im nevyhovie.

Podľa rezortu hospodárstva poskytol štát v rokoch 2002 až 2010 daňové úľavy takmer deväťdesiatim firmám. Iba dve najbohatšie ukážkové firmy – Volkswagen a U.S. Steel – získali podľa odhadov cez daňové výhody 22 mil. eur ročne! Práve tieto firmy boli na pomoc chudobnej krajiny najviac odkázané, však??? Keďže sa v súčasnosti valia na Volkswagen miliardové žaloby zo všetkých kútov sveta kvôli podvodom s falšovaním emisií, padne im dobre, ak im kvapne do kasy aspoň pár miliónkov z ušetrených daní na Slovensku. Ale kto sa chce silou mocou vypínať a dokazovať svoju „výnimočnosť “ a na dosiahnutie úspechu použije kriminálnu energiu, nemal by zabudnúť na staré múdre príslovie: pýcha predchádza pád.

Aby vláda národ uchlácholila, daňové prázdniny sa predávali ako stimuly na prilákanie zahraničných investorov. Akéže stimuly potrebovali? Veď si išli nohy dolámať, keď sa v Európe otvoril voľný trh. Štát prišiel za tie roky o stovky miliónov eur (trúfam si tvrdiť, že to ide až do miliárd) na daniach, ale verejnosť sa nikdy nedozvie, koľko nás táto benevolentnosť vtedajšej vlády stála a naďalej stojí. Tieto informácie budú udržiavané v tajnosti a nikdy nepreniknú na verejnosť. Viem si predstaviť „zatĺkanie“ príslušných orgánov, keby ich občan požiadal o presné vyčíslenie sumy. Som však toho názoru, že každý z nás má na to právo.

Argumentovať tým, že investori priniesli Slovákom prácu, neobstojí, pretože porovnanie toho, čo sme získali a čo sme zároveň obetovali, vykazuje priepastný nepomer. Každý si vie vypočítať, že zárobky našich ľudí tvorili len promile oproti ušetreným daniam týchto novodobých otrokárov.
Predstavte si takúto scénku: z luxusnej limuzíny vystúpi elegantne oblečený muž, pristúpi k žobrákovi a požiada ho, aby mu odovzdal všetky nažobrané peniaze v klobúku. „Prečo? Veď to sú moje peniaze. To by bola krádež!“, namietne udivený žobrák. „To nie je krádež, to je zákon silnejšieho“, odpovie pánko a bez mihnutia okom si vyberie všetky mince z klobúka. Áno, kapitalistická elita k nám priniesla svoje zákony, ktoré zvýhodňujú len jedného, ich samých. Ani jedna z týchto firiem nie je odkázaná na podporu chudobného Slovenska. A toto všetko sa deje pod nálepkou demokracie.

Koľko zničených existencií a preťažkých ľudských osudov, ostávajúcich v anonymite, koľko samovrážd, o ktorých sa nepíše v novinách, priniesol tento raný kapitalizmus. Pokiaľ sa bezmocne prizeráme, ako si nejaká starenka v obchode počíta posledné drobné, aby si mohla kúpiť rožtek alebo ako matka musí odmietnuť dieťaťu kúpiť keksíky, lebo za posledné kúpila už mlieko a pokiaľ ďalšie tisícky slovenských rodín živorí, parazitujú na nás nenásytné, vypasené hyeny a ožobračujú celý národ. Je to vrchol perverzity, keď sa miliardár neuspokojí s lacnou pracovnou silou, ale ulakomí sa ešte aj na dane, ktoré by ináč vo svojej krajine musel odviesť do štátnej pokladnice. Sú až tak zaslepení mamonom, že si myslia, že si svoj majetok vezmú na druhý svet? Tam si zoberú nanajvýš svoju čiernu dušu.

Súťaž o „zlatú istanbulskú mrežu „. Ako Briti vybabrali s diktátorom Erdoganom

24.04.2016

Prípad ZDF-moderátora Böhmermanna, ktorého za svoju posmešnú báseň na tureckého prezidenta Erdogana v Nemecku obžalovali z urážky jeho veličenstva (paragraf 103 "Majestätsbeleidigung" - tak viac »

Európska cisárovná Angela roztočila biznis s utečencami

22.03.2016

Angela Merkel sa zase nádherne blysla. A tam, kde sa blysne zástupca z národu "übermenschen", ľahne všetko popolom. Je nám to dobre známe z ich neslávnych dejín. Angela Merkel vyjednala v mene viac »

Je Slovák v Rakúsku iba onucou?

06.03.2016

Pobúrila ma situácia slovenských opatrovateliek v Rakúsku v článku autorky motyliainspiracia, ktorá píše o ich šikanovaní. Podľa nej boli všetky Slovenky, zamestnané v istom zariadení, požiadané viac »

Chášakdží

USA uvalili pre vraždu Chášakdžího sankcie na 17 Saudskoarabov

15.11.2018 17:22

Medzi sankcionovanými sú aj poprední poradcovia korunného princa.

dopravná nehoda, havária

Pri obci Nižná Myšľa narazilo auto do ľudí, zranili sa aj tri deti

15.11.2018 17:06, aktualizované: 17:34

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

nemecko, norimberg, zrážka, autobus, hasič

V Norimbergu sa zrazili dva autobusy, najmenej 40 ľudí je zranených

15.11.2018 16:33

Medzi zranenými sú aj deti. Príčina havárie zatiaľ nie je známa.

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Začali sa pojednávania o krivých výpovediach Rómov v kauze policajnej razie

15.11.2018 16:23

Šestica obžalovaných Rómov tvrdí, že policajti zasahovali brutálne a bezdôvodne ich bili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 47089x
Priemerná čítanosť článkov: 3139x

Autor blogu

Kategórie