Založ si blog

Európska cisárovná Angela roztočila biznis s utečencami

Angela Merkel sa zase nádherne blysla. A tam, kde sa blysne zástupca z národu „übermenschen“, ľahne všetko popolom. Je nám to dobre známe z ich neslávnych dejín.

Angela Merkel vyjednala v mene celej EÚ – avšak podľa svojich vlastných predstáv – pochybný pakt s Tureckom, ktorý nemá v demokratickej spoločnosti obdoby. Tento deal ešte pred jeho podpísaním sprevádzali protestné hlasy, ktoré varovali pred uzatváraním dohôd s krajinou postavenou na nedemokratických základoch, kde sú ľudské práva, ako aj sloboda tlače brutálne utláčané, kritickí žurnalisti väznení a na kurdskej menšine sa pácha genocída. Toto je obraz krajiny hlbokého stredoveku, ktorej vládne mocou posadnutý diktátor Erdogan.
Dokonca aj jeho manželka sa nedávno negatívne zviditeľnila po celej zemeguli, keď obhajovala hárem a detailne vysvetľovala jeho výhody.

Spomínaná dohoda, týkajúca sa regulovania prítoku utečencov do Európy, bola napriek výhradám niektorých členských štátov schválená. V nej sa hovorí o tom, že tzv. nelegálnych, ktorí vstúpia do Európy s prevádzačmi, má Grécko vrátiť Turecku a Turecko pošle na oplátku tzv. legálnych, vylúčne len Sýrčanov. Podľa môjho názoru bude hrať Turecko a Európa s týmito ľudmi pingpong. Ale utečenci sa napriek tomu nenechali odradiť nejakou dohodou, valia sa do Európy naďalej. Na druhej strane nie je ani Turecko ani Grécko pripravené presadiť v praxi spomínaný presun utečencov. Viazne to na nedostatku personálu a ukazuje sa, že čo bolo šité horúcou ihlou, je odsúdené na stroskotanie.

EÚ mala stáť pôvodne táto selekcia „živého tovaru“ tri miliardy euro. Za túto akciu si vyslúžili kritiku najmä politici-moralisti, ktorí prednedávnom najviac vykrikovali o humánnosti a utečencov vítali s otvorenou náručou. Ale touto sumou to nekončí. Keďže sa Angela Merkel postavila do pozície totálne závislej prosebníčky, Turci využili vhodnú príležitosť a začali vydierať. V ďalšom rokovaní si ohodnotili svoje „služby“ už na šesť miliárd. Kdesi v ďalekej budúcnosti to má podľa predstáv Turkov narásť až na 20 miliárd! Dúfajme však, že ďalšia budúcnosť sa konať nebude a že jej bude predchádzať rozpad EÚ.

Ďalšie nadiktované podmienky Tureckom sa týkajú bezvízového styku ich občanov pri vstupe do Európy. Zákon má vstúpiť do platnosti od júna a dá sa očakávať, že medzi prvými, ktorí urobia inváziu do Európy, budú Turkami prenasledovaní Kurdi.

Treťou podmienkou z tureckej strany bolo urýchlené otvorenie ďalších kapitol ohľadom rokovania o vstupe Turecka do EÚ. Čo má v Európe hľadať zaostalá moslimská krajina, ktorá hrubo porušuje ľudské práva?

Dohoda má v konečnom dôsledku len jedného víťaza – Erdoganov klan. Ten bude prakticky finančne odškodnený za ušlé ruské obchody, stratu ruských turistov, ale aj za prekazené kšefty mladého Bilala Erdogana, ktorý podľa informácií obchodoval s ropou s islamskými teroristami IS. Momentálne je stíhaný v Taliansku, kde donedávna žil, za pranie špinavých peňazí.

V konečnom dôsledku sa musí každý EÚ štát podieľať na financovaní tohto dealu. Podľa slov premiéra Fica nás bude stáť prvé kolo tohto pochybného kšeftu 10 miliónov euro. Namiesto toho, aby sa prostriedky využili u nás na podporu sociálne slabých a núdznych – a tých máme naozaj neúrekom – sme donútení financovať sladký život tureckého Erdoganovho klanu. Každý si vie určite predstaviť, koľkým chudobným, ktorí nemajú často čím nakŕmiť deti, by sa desiatimi miliónmi pomohlo. Lenže cisárovnú Angelu vôbec netrápi, že svojou spochybnenou politikou ožobračuje chudobné krajiny.

Je pravdou, že ovládať národy sa darí najlepšie vtedy, ak v krajinách vládne nepokoj. Táto stratégia bola dôkladne vypracovaná a používa sa na tento účel ako úspešná zbraň. Angela Merkel plní teda svoju úlohu, ktorou bola poverená vyššou mocnosťou, bravúrne. O to v podstate aj išlo: rozoštvať Európu a vyvolať v nej totálny chaos, aby sa politikom zabránilo koncentrovať na prioritné úlohy, prípadne aby sa zamlčali dôležité rozhodnutia, medzi ktoré patrí napr. aj dohoda TTIP medzi USA a EÚ. Čo vieme o existencii tejto obchodnej dohody, ktorej ratifikovanie bude mať veľmi nebezpečné a ďalekosiahle dôsledky pre celú Európu?

Jedná sa o prísne tajnú dohodu, ktorej materiály na preštudovanie sú dostupné len určitej skupine poslancov. Na ich čítanie je vymedzená doba 2 hodiny na americkej ambasáde, pričom si dotyčný nesmie so sebou vziať pero, papier ani mobil. Taktiež sa musí zaviazať, že o obsahu nebude s nikým hovoriť. Zaujímavý je aj fakt, že nikto nevie deň ani hodinu, kedy ho americkí úradníci na študovanie materiálov pozvú. Čiže môže sa stať, že ho pozvú o druhej hodine v noci – a vtedy musí naklusať. Toto nie je aprílový žart, aj keď sa niektorí naivkovia budú z toho vysmievať. Odporúčam im, aby sa o tom informovali.
Je príznačné pre naše médiá, že o tejto dohode, ktorá obsahuje samé negatíva pre Európu, mlčia. Západná tlač sa však touto témou zaoberá.

Súťaž o „zlatú istanbulskú mrežu „. Ako Briti vybabrali s diktátorom Erdoganom

24.04.2016

Prípad ZDF-moderátora Böhmermanna, ktorého za svoju posmešnú báseň na tureckého prezidenta Erdogana v Nemecku obžalovali z urážky jeho veličenstva (paragraf 103 "Majestätsbeleidigung" - tak viac »

Hanba vám, príživníci, ktorí parazitujete na slovenskom ľude!

10.04.2016

Celým svetom otriasla aféra Panama Papers a práve sme sa dozvedeli aj to, kto za financovaním celej aféry stojí. Nikoho však neprekvapuje, že všeto spískali USA a miliardár Soros. Hlavným cieľom viac »

Je Slovák v Rakúsku iba onucou?

06.03.2016

Pobúrila ma situácia slovenských opatrovateliek v Rakúsku v článku autorky motyliainspiracia, ktorá píše o ich šikanovaní. Podľa nej boli všetky Slovenky, zamestnané v istom zariadení, požiadané viac »

Chášakdží

USA uvalili pre vraždu Chášakdžího sankcie na 17 Saudskoarabov

15.11.2018 17:22

Medzi sankcionovanými sú aj poprední poradcovia korunného princa.

dopravná nehoda, havária

Pri obci Nižná Myšľa narazilo auto do ľudí, zranili sa aj tri deti

15.11.2018 17:06, aktualizované: 17:34

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

nemecko, norimberg, zrážka, autobus, hasič

V Norimbergu sa zrazili dva autobusy, najmenej 40 ľudí je zranených

15.11.2018 16:33

Medzi zranenými sú aj deti. Príčina havárie zatiaľ nie je známa.

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Začali sa pojednávania o krivých výpovediach Rómov v kauze policajnej razie

15.11.2018 16:23

Šestica obžalovaných Rómov tvrdí, že policajti zasahovali brutálne a bezdôvodne ich bili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 47093x
Priemerná čítanosť článkov: 3140x

Autor blogu

Kategórie