Založ si blog

Žabomyšie vojny medzi blogermi? Morálny kazateľ odhalil svoju pravú tvár

Mojím princípom je rešpektovať názory iných a to isté očakávam aj od druhých. Ale ako sledujem, vždy sa nájdu jedinci, ktorí sa neriadia podľa tohto princípu a niekedy zájdu až priďaleko. Hoci je to pre mňa zbytočná strata času, chcem zareagovať na príspevok istého blogera, ktorý svojimi neuváženými vyhláseniami osočuje a uráža ľudí, ktorí sa svojimi akciami snažia v tejto spoločnosti niečo zmeniť. Len čo som uverejnila blog s návrhom na petičnú akciu, nasledoval verejný útok z jeho strany. Pán kazateľ jednoducho prehliadol, že som chcela vyjadriť protest proti nekvalitným a predraženým výrobkom zahraničných obchodných reťazcov, aby napríklad „ľudia nemuseli pri pokladni v hypermarkete so strachom rátať drobné v peňaženke„. (v kurzívke citát z jeho blogu: Petíciou k neľudskosti voči vlastnému národu, autor: cudzinec, 25.9.15)

Ak sa chce niekto zviditeľniť, je to práve bloger „cudzinec“, ktorý vyjadril názor, že petície sú „pokryteckým gestom“ a „slúžia vyýhradne na zviditeľnenie autorov„. Toto tvrdenie považujem za primitívny úder pod pás všetkým, ktorí chcú petíciami a podobnými akciami niečo dosiahnuť a organizujú ich nezištne.

Ak niekto neustále vyplakáva nad nespravodlivosťou v tejto krajine, ale sám proti tomu nič nepodnikne a navyše útočí na ľudí, ktorí sa angažujú, nedá sa to ináč nazvať len ako dvojitá morálka. Nikto mu to neberie, ak sa písanie blogov stalo jeho životnou náplňou a potleskom fanúšikov si posilňuje svoje ego. Ale čo urobil tento pán kritik pre „trpiacich z vlastného národa“ (jeho citat)? Sedieť v teplej izbičke, chrliť jeden zlostný traktát za druhým a lamentovať, ako sa nám zle vodí, to nikomu nič neprinesie. Kritizovať vie hocikto, tu však treba priložiť ruku k dielu a niečo rozumné zorganizovať. A predovšetkym nešíriť nenávisť a nezhadzovať tých, ktorí sa pustili do boja proti vykorisťovaniu národa. Sú ľudia, ktorí to myslia vážne a nemelú len prázdnu slamu. Lenže tento pán, ktorý sa nechá unášať negatívnymi emóciami, na viac asi nemá.

Koniec koncov, keď si niekto prečíta ten jeho zmätený blog, zistí, že to nemá ani hlavu ani pätu, príspevok postráda logiku. Vidno, že bol písaný len za jediným účelom: zaútočiť.

Ľutujem, ale v mojich očiach sa tento pán na celej čiare zdiskreditoval.

Netreba sa ani diviť, že sa celá spoločnosť utápa v marazme. Pokiaľ tu bude vládnuť závisť a frustrovaní ufrfľanci budú torpédovať angažovanosť prezieravých ľudí a neuvedomia si, že tieto akcie by aj im priniesli výhody, nič sa v tejto spoločnosti nezmení. Typická črta mnohých Slovákov je, že stále bojujú PROTI NIEKOMU, namiesto toho, aby bojovali ZA NIEČO. Koľko storočí potrebujeme ešte na to, aby sme mentálne dozreli…?

Súťaž o „zlatú istanbulskú mrežu „. Ako Briti vybabrali s diktátorom Erdoganom

24.04.2016

Prípad ZDF-moderátora Böhmermanna, ktorého za svoju posmešnú báseň na tureckého prezidenta Erdogana v Nemecku obžalovali z urážky jeho veličenstva (paragraf 103 "Majestätsbeleidigung" - tak viac »

Hanba vám, príživníci, ktorí parazitujete na slovenskom ľude!

10.04.2016

Celým svetom otriasla aféra Panama Papers a práve sme sa dozvedeli aj to, kto za financovaním celej aféry stojí. Nikoho však neprekvapuje, že všeto spískali USA a miliardár Soros. Hlavným cieľom viac »

Európska cisárovná Angela roztočila biznis s utečencami

22.03.2016

Angela Merkel sa zase nádherne blysla. A tam, kde sa blysne zástupca z národu "übermenschen", ľahne všetko popolom. Je nám to dobre známe z ich neslávnych dejín. Angela Merkel vyjednala v mene viac »

Peniaze, euro, mešec

ECB prestáva nalievať peniaze do ekonomiky, ukončí nákup dlhopisov

13.12.2018 16:16

Európska centrálna banka tento mesiac ukončí program nákupu dlhopisov, ktorým niekoľko rokov podporovala infláciu a hospodársky rast v eurozóne.

lieky,  zdravotníctvo

Ústav pre kontrolu liečiv nariadil stiahnutie lieku Pleumolysin

13.12.2018 15:14

Liek sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a zápaloch priedušiek.

jemen, loď, prístav, more, hudajda

Bojujúce strany v Jemene dospeli k dohode o Hudajde

13.12.2018 14:35

Dôjde k stiahnutiu vládnych síl, ako aj síl povstalcov zo strategicky dôležitého prístavného mesta Hudajda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 47352x
Priemerná čítanosť článkov: 3157x

Autor blogu

Kategórie