Založ si blog

Žabomyšie vojny medzi blogermi? Morálny kazateľ odhalil svoju pravú tvár

Mojím princípom je rešpektovať názory iných a to isté očakávam aj od druhých. Ale ako sledujem, vždy sa nájdu jedinci, ktorí sa neriadia podľa tohto princípu a niekedy zájdu až priďaleko. Hoci je to pre mňa zbytočná strata času, chcem zareagovať na príspevok istého blogera, ktorý svojimi neuváženými vyhláseniami osočuje a uráža ľudí, ktorí sa svojimi akciami snažia v tejto spoločnosti niečo zmeniť. Len čo som uverejnila blog s návrhom na petičnú akciu, nasledoval verejný útok z jeho strany. Pán kazateľ jednoducho prehliadol, že som chcela vyjadriť protest proti nekvalitným a predraženým výrobkom zahraničných obchodných reťazcov, aby napríklad “ľudia nemuseli pri pokladni v hypermarkete so strachom rátať drobné v peňaženke“. (v kurzívke citát z jeho blogu: Petíciou k neľudskosti voči vlastnému národu, autor: cudzinec, 25.9.15)

Ak sa chce niekto zviditeľniť, je to práve bloger “cudzinec”, ktorý vyjadril názor, že petície sú “pokryteckým gestom” a “slúžia vyýhradne na zviditeľnenie autorov“. Toto tvrdenie považujem za primitívny úder pod pás všetkým, ktorí chcú petíciami a podobnými akciami niečo dosiahnuť a organizujú ich nezištne.

Ak niekto neustále vyplakáva nad nespravodlivosťou v tejto krajine, ale sám proti tomu nič nepodnikne a navyše útočí na ľudí, ktorí sa angažujú, nedá sa to ináč nazvať len ako dvojitá morálka. Nikto mu to neberie, ak sa písanie blogov stalo jeho životnou náplňou a potleskom fanúšikov si posilňuje svoje ego. Ale čo urobil tento pán kritik pre “trpiacich z vlastného národa” (jeho citat)? Sedieť v teplej izbičke, chrliť jeden zlostný traktát za druhým a lamentovať, ako sa nám zle vodí, to nikomu nič neprinesie. Kritizovať vie hocikto, tu však treba priložiť ruku k dielu a niečo rozumné zorganizovať. A predovšetkym nešíriť nenávisť a nezhadzovať tých, ktorí sa pustili do boja proti vykorisťovaniu národa. Sú ľudia, ktorí to myslia vážne a nemelú len prázdnu slamu. Lenže tento pán, ktorý sa nechá unášať negatívnymi emóciami, na viac asi nemá.

Koniec koncov, keď si niekto prečíta ten jeho zmätený blog, zistí, že to nemá ani hlavu ani pätu, príspevok postráda logiku. Vidno, že bol písaný len za jediným účelom: zaútočiť.

Ľutujem, ale v mojich očiach sa tento pán na celej čiare zdiskreditoval.

Netreba sa ani diviť, že sa celá spoločnosť utápa v marazme. Pokiaľ tu bude vládnuť závisť a frustrovaní ufrfľanci budú torpédovať angažovanosť prezieravých ľudí a neuvedomia si, že tieto akcie by aj im priniesli výhody, nič sa v tejto spoločnosti nezmení. Typická črta mnohých Slovákov je, že stále bojujú PROTI NIEKOMU, namiesto toho, aby bojovali ZA NIEČO. Koľko storočí potrebujeme ešte na to, aby sme mentálne dozreli…?

Súťaž o “zlatú istanbulskú mrežu “. Ako Briti vybabrali s diktátorom Erdoganom

24.04.2016

Prípad ZDF-moderátora Böhmermanna, ktorého za svoju posmešnú báseň na tureckého prezidenta Erdogana v Nemecku obžalovali z urážky jeho veličenstva (paragraf 103 "Majestätsbeleidigung" - tak viac »

Hanba vám, príživníci, ktorí parazitujete na slovenskom ľude!

10.04.2016

Celým svetom otriasla aféra Panama Papers a práve sme sa dozvedeli aj to, kto za financovaním celej aféry stojí. Nikoho však neprekvapuje, že všeto spískali USA a miliardár Soros. Hlavným cieľom viac »

Európska cisárovná Angela roztočila biznis s utečencami

22.03.2016

Angela Merkel sa zase nádherne blysla. A tam, kde sa blysne zástupca z národu "übermenschen", ľahne všetko popolom. Je nám to dobre známe z ich neslávnych dejín. Angela Merkel vyjednala v mene viac »

Gazprom, plyn, Rusko

Gazprom pýta viac za plyn. Od Kyjeva žiada už 37 miliárd USD

27.04.2017 22:43

Ruský Gazprom vyčíslil ukrajinskému Naftogazu dlh za plyn od roku 2012 na 37 miliárd dolárov. Čaká na verdikt arbitrážneho súdu.

Macedónsko, Gruevski

Výtržníci v macedónskom parlamente napadli a zranil najmenej osem poslancov

27.04.2017 22:15

Rozhnevaní stúpenci dlhoročného macedónskeho premiéra Nikolu Gruevského vnikli dnes v Skopje do priestorov parlamentu.

Michael Flynn

Pentagón vyšetruje bývalého Trumpovho poradcu pre národnú bezpečnosť

27.04.2017 20:58

Generálny inšpektor amerického ministerstva obrany (Pentagón) začal vyšetrovať prípad bývalého poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Michaela Flynna.

Michail Chodorkovskij

Ruská polícia prehľadala moskovskú pobočku Chodorkovského organizácie

27.04.2017 20:56

Ruská polícia vykonala dnes raziu v moskovskom sídle organizácie Otvorené Rusko, ktorú založil bývalý ruský oligarcha Michail Chodorkovskij.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 41743x
Priemerná čítanosť článkov: 2783x

Autor blogu

Kategórie