Založ si blog

Mutti Merkel to vyrieši. Ale pád európskeho impéria sa už blíži!

Tak, už to tu máme! EÚ stojí pred kolapsom, takpovediac na pokraji svojej existencie. Stačil na to chybný krok „Mutti der deutschen Nation“ (matky nemeckého národa) Angely Merkelovej, ktorá vo svojej nerozvážnosti veľkoryso otvorila dvere miliónom utečencov z Ázie do Európy tým, že ich začala pozývať s otvorenou náručou. Podľa toho však ako poznáme nemeckú mentalitu, je tu podozrenie, že sa nejedná o nerozvážnosť. Skôr by sa dalo tipovať na uvážený zámer, a síce, ako zdôrazniť vedúcu pozíciu Nemecka v Európe a zároveň pranierovať pomery maďarských praktík s utečencami. (Nemcov, ktorí sú na celom svete nenávidení, aspoň na chvíľu zahrial sladký pocit, že ich má niekto rád, keď videli tie radostné tváre utečencov…) Lenže pozvaných utečencov si Nemecko nemienilo ponechať u seba. Vzápätí nasledoval diktát, porozdeľovať ich po celej Európe. Tento krok rozpútal medzi členmi EÚ nevídanú vlnu hádok, ktoré nabrali takú dynamiku, že to nemôže zostať bez ďalekosiahlych následkov. Nakoniec to môže viesť aj k rozpadu tohto európskeho impéria… Ale nielen v členských krajinách to vrie. Proticudzinecká nálada sa aj medzi nemeckým obyvateľstvom stupňuje zo dňa na deň.

Pred niekoľkými rokmi už jeden známy predpovedal, ktorého si mimochodom veľmi vážim pre jeho prezieravosť a analytické myslenie, že Európskej únii hrozí jedného dňa zánik.

Európa už nezvláda nadvládu „vyvoleného“ nemeckého národa, ktorý prevzal do rúk jej vedenie a vyhlásil sa za nepísaného vodcu. Táto nadvláda nastolila diktát, udáva ostatným členom EÚ tón, reguluje ich finančný svet a násilne presadzuje pokyny z Washingtonu. Pritom sa vo svojej rozpínavosti neštíti ani vyhrážok a vydierania. Samozrejme, tým všetkým sleduje svoj vlastný prospech a výhody.

Je len logické, že na nových stredoeurópskych členoch EÚ doteraz bezo sporu najviac profitovalo Nemecko. Vstup do EÚ, tzv. exkluzívneho klubu Európanov, “predali” stredoeurópskym štátom ako obrovské privilégium, ktoré si museli zaslúžiť. Podmienkou vstupu bolo nanútené privatizovanie, čiže rozpredaj štátneho majetku a strategických podnikov. A vzápätí sa na nás vrhli ako kobylky. Príval prevažne nemeckých podnikov tu odvtedy využíva lacnú pracovnú silu, vytvoril si z nás moderných otrokov a zaplavuje náš trh svojimi pomyjami. Jeden známy s akademickým vzdelaním mi raz oponoval, že vraj tie zahraničné podniky nechajú svoje zisky na Slovensku. “A to myslíš vážne?”, spýtala som sa. “Prečo by mali majitelia zahraničných firiem prenechať svoje zisky Slovákom? Veď oni nie sú Armáda spásy, tí zhrabnú každé, z našej chudoby nazdierané, euro!” Nejako si to chudák ešte po dvadsiatich rokoch tvrdého kapitalizmu nevedel uložiť v hlave, že kapitalista iba k sebe hrabe.

Nedá mi pri tejto príležitosti nespomenúť jeden historický fakt, ktorý stredoeurópske krajiny tak osudovo poznačil. Boli to práve Nemci, ktorí rozpútaním beštiálnej, fašistickej vojny zmenili svetový poriadok, predovšetkým politický a hospodársky vývoj v Európe. Cez vojnu zničili naše krajiny a pripravili milióny nevinných ľudí o životy. Po vojne, keď sa svet rozdelil na dve hemisféry, sme sa dostali pod politický vplyv Sovietskeho zväzu, a tým nás pripravili o dlhé desaťročia života v slobode. Keď sme sa konečne vymanili spod nadvlády Sov. zväzu, padli sme vzápätí do područia vojnových zločincov. Aká to irónia osudu!

Súťaž o “zlatú istanbulskú mrežu “. Ako Briti vybabrali s diktátorom Erdoganom

24.04.2016

Prípad ZDF-moderátora Böhmermanna, ktorého za svoju posmešnú báseň na tureckého prezidenta Erdogana v Nemecku obžalovali z urážky jeho veličenstva (paragraf 103 "Majestätsbeleidigung" - tak viac »

Hanba vám, príživníci, ktorí parazitujete na slovenskom ľude!

10.04.2016

Celým svetom otriasla aféra Panama Papers a práve sme sa dozvedeli aj to, kto za financovaním celej aféry stojí. Nikoho však neprekvapuje, že všeto spískali USA a miliardár Soros. Hlavným cieľom viac »

Európska cisárovná Angela roztočila biznis s utečencami

22.03.2016

Angela Merkel sa zase nádherne blysla. A tam, kde sa blysne zástupca z národu "übermenschen", ľahne všetko popolom. Je nám to dobre známe z ich neslávnych dejín. Angela Merkel vyjednala v mene viac »

Jemen, útok, Saudská Arábia

Nálety na dve rôzne oblasti v Sýrii zabili 32 ľudí vrátane 8 detí

25.03.2017 21:14

Osem detí sa nachádzalo medzi najmenej 32 ľuďmi zabitými pri dnešných náletoch na dve rôzne oblasti v Sýrii, ovládané povstalcami.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 41224x
Priemerná čítanosť článkov: 2748x

Autor blogu

Kategórie